O mně

Mládí a studium 🎓

 Narodil jsem se 4. června 1955 v Praze a ve svém mládí jsem aktivně sportoval. Vystudoval jsem hned několik škol, z nichž vévodí Vysoká vojenská škola ve Vyškově a Vojenská akademie v Brně.  Velmi zajímavé pak bylo studium na vojenské akademii Bundeswehru v Německu.

Armáda ⚔️

V armádě jsem prožil dlouhých 38 let svého života. Postupem času jsem prošel všemi funkcemi, od velitele čety až po velitele Společných sil Armády České republiky. Dne 8. května 2006 jsem byl povýšen na generálmajora Armády České republiky.

Politika 🏛️

Po ukončení mé kariéry v armádě jsem vstoupil do politiky a v roce 2016 jsem se stal krajským zastupitelem kraje Vysočina. Po neúspěšných pokusech ve volbách do Senátu a Poslanecké sněmovny jsem však byl ve volbách roku 2019 zvolen europoslancem České repubiky.

Mládí a studium🎓

Narodil jsem se 15. července 1955 v Praze. Ve svých 13 letech jsem vstoupil do tamního veslařského oddílu. Veslování, které je velmi náročným sportem jsem nakonec dělal asi 4 roky. Při tom jsem se na střední škole pokoušel o řecko-římský zápas. Do toho jsem se snažil věnovat atletice. Byly to opravdu krásné a plnohodnotné roky mého života.

Vystudoval jsem Střední zemědělskou školu v Poděbradech v oboru pěstitel a chovatel. Po střední škole jsem chtěl nastoupit na Lesnickou a dřevařskou fakultu. Bohužel jsem si to z finančních důvodů nemohl dovolit, a tak jsem se nakonec rozhodl pro Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Zde jsem poté vystudoval i Vojenskou akademii v Brně (postgraduální studium jsem absolvoval v roce 1986).

V roce 1994 jsem rovněž vystudoval vojenskou akademii Bundeswehru v Německu. Studium na této akademii pro mě bylo velice zajímavé v tom, že jsem se mohl podrobně seznámit s rozdíly ve vedení operací vojsk Varšavské smlouvy a operací společenství NATO.

Kariéra v armádě ⚔️

V armádě jsem prožil dlouhých 38 let svého života. Postupem času jsem prošel všemi funkcemi, od velitele čety až po velitele Společných sil Armády České republiky, tedy od poručíka až po generálmajora.

Přehledně uvedu, jak má kariéra vojáka probíhala – VVŠ, velitel čety, velitel roty, odborný náčelník na štábu motostřeleckého pluku, VA Brno, štáb motostřelecké divize, náčelník štábu motostřeleckého pluku, velitel motostřeleckého pluku, štáb divize, VA Bundeswehru, NŠ 4. brigády rychlého nasazení, velitel 4.brigády rychlého nasazení, velitel mechanizované divize, Národní vojenský představitel při SHAPE Belgie, zástupce velitele Společných sil Armády České republiky, velitel Společných sil Armády České republiky.

Během této doby jsem prošel a poznal posádky v Janovicích nad Úhlavou, Sušicích, Klatovech, Havlíčkově Brodě, Brně, Vyškově, Olomouci a dalších

Dne 1.12.1999 jsem byl jmenován prezidentem České republiky Václavem Havlem brigádním generálem Armády České republiky a dne 8. května 2006 jsem byl povýšen na generálmajora Armády České republiky.

Vstup do politiky🏛️

Po ukončení mé úlohy generálmajora Armády České republiky 31.7.2012 jsem odešel do zálohy a zároveň se stal seniorem.

Dlouho jsem tak však nevydržel a v roce 2016 jsem se rozhodl kandidovat za hnutí SPO na Vysočině na post krajského zastupitele. Byl jsem k mé velké radosti zvolen a hned v roce 2017 jsem se pokoušel kandidovat s hnutím SPO ve volbách do poslanecké sněmovny. Tam jsme však jako strana neuspěly a se ziskem 0,24 % jsem mandát poslance nezískal.

V roce 2018 jsem kandidoval ve volbách do Senátu jako nestraník za hnutí SPD. A to v okrese Chrudim s obvodním číslem 44. Bohužel jsem však ve volbách neuspěl, když jsem získal celkem 6,35 % hlasů a obsadil jsem až 7. místo ze 14 kandidátů. Hned po volbách jsem se vzdal i mandátu krajského zastupitele v kraji Vysočina, protože jsem změnil své trvalé bydliště a přestěhoval se do obce Veltruby nedaleko Kolína.

V květnu roku 2019 jsem vstoupil do hnutí SPD a následně jsem kandidoval ve Volbách do Evropského parlamentu. A tyto volby se povedly a já jsem se se ziskem 47 505 preferenčních hlasů a překonáním lídra kandidátky Ivana Davida, stal europoslancem za Českou republiku. Po svém zvolení jsem se stal členem politické frakce Identita a demokracie, ve které je přes 70 poslanců z deseti zemí Evropské Unie.